Victorie fara probleme pentru FC Brasov

0 208

FC Brasov echipa pregatita de Razvan Lucescu, a reusit sa invinga fara niciun fel de probleme gruparea FC Concordia, cu scorul de 4-0 (2-0), intr-un meci contand pentru etapa a opta a Ligii secunde de fotbal.
Meciul s-a disputat pe stadionul „Silviu Ploiesteanu”, pe un teren excelent si in fata a aproximativ 250 de spectatori.

Golurile „galben-negrilor” au fost marcate de Nicolae Constantin in minutul 5, Adriano in min. 27 si de Sabin Sburlean in minutele 71 si 90 + 1.

Jucatorii brasoveni au demonstrat inca odata ca atunci cand iti doresti cu adevarat promovarea in Liga I, totul este posibil daca practici un fotbal de calitate.

In urma acestei victorii FC Brasov ocupa prima pozitie in clasament cu 22 de puncte urmata de FC Botosani cu 16 puncte si de Concordia cu 15 puncte.

Victorie in fata celor de la Concordia are o importanta deosebita pentru ca ea vine la una din principalele candidate la promovare.

Un meci frumos la care ne-a incercat un mare regret – lipsa spectatorilor. Ceva va trebui facut pentru a aduce din nou spectatorii pe stadioane.