Victorie fara probleme a brasovenilor

0 134

FC Brasov grupare pregatita de tehnicianul Viorel Moldovan a facut spectacol in meciul amical cu formatia austriaca Mattersburg, care s-a disputat marti, la Belek.
Brasovenii s-au impus cu scorul de 4 -1, prin golurile marcate de Sburlea, in minutul 17, dupa o centrare a lui Voicu, Mateiu in minutul 31, cu sut superb de la 25 de metri, Robert Ilyes in minutul 45, si Chipciu in minutul 72, servit ideal de Catalin Munteanu. Austriecii au marcat golul de onoare in minutul 65, prin Lindner. In meciul cu Mattersburg, Viorel Moldovan nu a putut conta pe Grigore si Maldarasanu, usor accidentati. Ultima partida de verificare a brasovenilor din primul stagiu de pregatire din Antalya va avea loc vineri, cu formatia ucraineana Karpati Lvov.