Victorie de moral pentru FC Brasov

0 217

FC Brasov a invins cu scorul de 2-0 (1-0) pe teren propriu formatia Chimia Brazi, intr-un meci contand pentru etapa a XXIII-a a Ligii secunde de fotbal.

„Galben-negrii” pregatiti de Mihai Stoica, au castigat meciul fara prea mari probleme, chiar daca au inscris cate un singur gol pe repriza. Meciul s-a disputat pe stadionul „Silviu Ploiesteanu”, pe o vreme excelenta pentru fotbal si in fata a aproximativ 250 de spectatori. Golurile „stegarilor” au fost marcate de Diaz in minutul 35 si Cristescu in minutul 70.

In urma acestei victorii FC Brasov a mai urcat inca o pozitie in clasament ocupand in momentul de fata locul sapte cu 35 de puncte.