Handbal, Liga Națională masculină : CSM Făgăraș, victorie!

0 195

CSM Făgăraș a câștigat primul meci din play-out-ul Ligii Naționale de handbal masculin, după ce a trecut cu scorul de 22 – 17 de HC Buzău. Meciul a fost echilibrat doar în startul său, gazdele preluând controlul partidei încă de la jumătatea primei reprize. A fost 12 – 6 după 30 de minute, făgărășenii menținând diferența și pe parcursul actului secund. Constantinescu și Ilie au fost cei mai bun macatori ai gazdelor cu câte 5 goluri. De la oaspeți Asoltanei a punctat de 6 ori. În urma acestui succes CSM Făgăraș ocupă locul 2 în play-out cu 6 puncte. Elevii lui Adi Petrea au început această fază a competiției cu 3 puncte. În runda următoare făgărășenii vor juca pe terenul celor de la CSM Bacău.