Pe terenul din Tărlungeni s-a disputat astăzi meciul amical între două echipe care se vor întâlni şi în campionat, deoarece fac parte din aceeaşi serie de ligă secundă. Scor final : 2-1, prin golurile marcate de Liviu Nicolaie (min. 20) şi Pastor (min.60), pentru Unirea, respectiv, Deac (min. 83). Oaspeţii au ratat un penalti în minutul 17, prin Păcurar care a trimis pe lîngă poartă. Următorul meci amical al Unirii Tărlungeni este programat sîmbătă, de la ora 10.00,cu CSM Piteşti.

Unirea (prima repriză): Muţiu – Burlacu, Forika, Şerban, Bucur – Vasiloi, Dalbea, Minciună, Petra – Liviu Nicolaie, Chirciu

Unirea (repriza secundă): Dănălache – Ionică, Istrofor, Şerban (min.60 Iordache), Burlacu (min.60 Poenaru) – Vlăsceanu, Cioneac, Pastor, Sorin Marin -Păduraru – Chirciu (min.60 Paraschiv)