Degringolada echipei Unirea Tărlungeni continuă. În etapa a 11-a a ligii secunde, ,,uniriştii” au pierdut acasă, în faţa unei echipe modeste, aflate în pragul desfiinţării, FC Bihor. Scor final 1-2 (0-1)!

Scorul a fost deschis de FC Bihor, prin Mintaş (min. 37), care a marcat cu o lovitură de cap, de la 6 m. Unirea a egalat prin fundaşul Forika (min.66), printr-un şut plasat. Cu toate că a ratat apoi destule ocazii, Unirea nu a reuşit să preia conducerea. Şi când unii ratează, alţii marchează : în al patrulea minut al prelungirilor, Popescu a comis fault în careu şi Andor a transformat penalty-ul : 1-2, rezultat final!

De remarcat că antrenorul Daniel Bona a fost suspendat pentru acest meci, la fel ca şi organizatorul de competiţii, Claudiu Cazan.

Unirea : Muţiu – Vlăsceanu, Forika, Şerban, S. Marin – Monea (min.90 Popescu), Burlacu, Minciună, Vasiloi (min.64 Bucur) – Coman, Petrean (min.46 Chirciu).

Echipa din Tărlungeni ocupă penultimul loc în clasament, cu doar 6 puncte şi va juca etapa viitoare, la Târgovişte