Unirea a pierdut dar sansele de calificare raman

0 130

Unirea Urziceni echipa pregatita de tehnicianul israelian Ronny Levy, a pierdut ce-i drept la limita, cu scorul de 1-0, partida disputata in deplasare in compania formatiei FC Liverpool.
Pe un stadion in care aproximativ 40.000 de fani englezi au inceput sa cante „You ll never walk alone”, ialomitenii au inceput mai timid partida, putand chiar sa primeasca gol in secunda 30 a meciului, insa reflexul goalkeeper-ului Arlauskis a facut ca tabela sa ramana neschimbata. Incet incet, elevii lui Levy si-au mai revenit, si au inceput chiar sa echilibreze partida, iesind pe contraatac.
Enervati de stilul anti-fotbal al romanilor, jucatorii lui Liverpool au beneficiat pana in minutul 35 de zece lovituri de la colt, pe care Fernandes le-a respins imperial mai de fiecare data.
Campioana Romaniei nu a contat in ofensiva in prima parte, trecand doar de doua ori mijlocul terenului, dupa doua lovituri libere obtinute excelent de Bilasco, pe care Frunza si Brandan le-au irosit.
Rafa Benitez a fost salvat de la o rusine de jucatorii pe care i-a trimis de pe banca. In minutul 81, cormoranii au reusit deschiderea scorului dupa ce Babel a centrat perfect catre Pacheco, iar micutul spaniol a recentrat in fata portii pentru N’Gog, acesta avand de stabilit o simpla formalitate pentru a puncta.