Ungaria ne administreaza prima infrangere!

0 141

Ungaria invinge Romania, egaland-o la numarul de puncte, dupa un meci ce a avut doua reprize diametral opuse. Prima repriza a apartinut aproape in totalitate echipei noastre, care conducea in minutul 23 cu un avantaj de 6 goluri. Atacul echipei noastre a functionat foarte bine, in timp ce apararea si-a facut datoria. In finalul reprizei unguroaicele s-au apropiat la 3 goluri (16 – 13).

A doua repriza, din pacate, a fost la discretia Ungariei care a preluat conducerea pana la finalul partidei. Pauza nu a fost un sfetnic bun pentru jucatoarele lui Tadici, care au fost ineficiente in aparare si lipsite de imaginatie in atac. Finalul a aratat o echipa romana care isi menajeaza fortele pentru ultimul meci. Scorul final 31 – 34 s-a datorat in totalitate jocului slab din a doua parte.

Ultimul meci din grupa se va desfasura in compania Germaniei, marti de la ora 19.30. ??