Ultima etapa din faza grupelor Cupei UEFA

Ultima etapa din faza grupelor Cupei UEFA

0 185

Miercuri si joi sunt programate ultimile partide din etapa a cincea, a grupelor Cupei UEFA la fotbal. Pana in prezent sunt calificate 13 echipe pentru saisprezecimile de finala ale competitiei.

O eventuala calificare a celeilalte echipe romanesti, Rapid depinde doar de rezultatul meciului dintre francezii de la PSG si grecii de la Panathinaikos Atena, giulestenii avand nevoie ca PSG sa nu invinga in acest meci.

Iata programul partidelor, care vor avea loc toate de la aceeasi ora, 21,45 in Romania:

miercuri 13 decembrie:

Grupa E
:
Feyenoord Rotterdam (Olanda) – Wisla Cracovia (Polonia)
Blackburn Rovers (Anglia) – Nancy (Franta)
FC Basel (Elvetia) sta.

clasament:
1. Nancy 3 2 1 0 7- 3 7 puncte
2. Blackburn 3 2 1 0 5- 1 7
3. Wisla 3 1 0 2 5- 5 3
4. Feyenoord 3 0 2 1 1- 4 2
5. Basel 4 0 2 2 4- 9 2

Grupa F

:
Espanyol Barcelona (Spania) – Austria Viena (Austria)
Zulte-Waregem (Belgia) – Ajax Amsterdam (Olanda)
Sparta Praga (Cehia) sta.

clasament:
1. Espanyol 3 3 0 0 10- 2 9 puncte
2. Zulte Waregem 3 2 0 1 9- 8 6
3. Ajax 3 1 1 1 3- 2 4
4. Sparta 4 1 1 2 2- 5 4
5. Austria Viena 3 0 0 3 1- 8 0

Grupa G
:
Paris SG (Franta) – Panathinaikos Atena (Grecia)
Hapoel Tel-Aviv (Israel) – Mlada Boleslav (Cehia)
Rapid Bucuresti (Romania) sta.

clasament:
1. Panathinaikos 3 2 1 0 3- 0 7 puncte
2. Hapoel Tel-Aviv 3 1 1 1 6- 6 4
3. Rapid Bucuresti 4 0 4 0 3- 3 4
4. Mlada Boleslav 3 0 2 1 1- 2 2
5. PSG 3 0 2 1 2- 4 2

Grupa H
:
Fenerbahce Istanbul (Turcia) – Eintracht Frankfurt (Germania)
Palermo (Italia) – Celta Vigo (Spania)
Newcastle United (Anglia) sta.

clasament:
1. Newcastle 4 3 1 0 4- 1 10 puncte
2. Celta 3 1 1 1 3- 3 4
3. Fenerbahce 3 1 0 2 3- 2 3
4. Palermo 3 1 0 2 2- 5 3
5. Eintracht 3 0 2 1 2- 3 2

Joi 14 decembrie:

Grupa A
:
Auxerre (Franta) – Livorno (Italia)
Glasgow Rangers (Scotia) – Partizan Belgrad (Serbia)
Maccabi Haifa (Israel) sta.

clasament:
1. Rangers 3 2 1 0 7- 4 7 puncte
2. Maccabi Haifa 4 2 1 1 5- 4 7
3. Auxerre 3 1 1 1 7- 6 4
4. Livorno 3 0 2 1 4- 5 2
5. Partizan 3 0 1 2 2- 6 1

Grupa B:
Bayer Leverkusen (Germania) – Besiktas Istanbul (Turcia)
Tottenham Hotspur (Anglia) – Dinamo Bucuresti (Romania)
FC Bruges (Belgia) sta.

clasament:
1. Tottenham 3 3 0 0 6- 1 9 puncte
2. Dinamo 3 2 1 0 5- 3 7
3. Besiktas 3 1 0 2 3- 5 3
4. FC Bruges 4 0 2 2 4- 7 2
5. Leverkusen 3 0 1 2 2- 4 1

Grupa C
:
FC Sevilla (Spania) – Alkmaar (Olanda)
Sporting Braga (Portugalia) – Grasshopper Zurich (Elvetia)
Slovan Liberec (Cehia) sta.

clasament:
1. AZ Alkmaar 3 2 1 0 10- 4 7 puncte
2. Sevilla 3 2 1 0 6- 0 7
3. Liberec 4 1 2 1 6- 7 5
4. Braga 3 1 0 2 4- 5 3
5. Grasshoppers 3 0 0 3 3-13 0

Grupa D
:
Parma (Italia) – Osasuna Pamplona (Spania)
Heerenveen (Olanda) – Lens (Franta)
Odense (Danemarca) sta.

clasament:
1. Parma 3 3 0 0 6- 3 9 puncte
2. Lens 3 1 1 1 5- 4 4
3. Osasuna 3 1 1 1 4- 4 4
4. OB Odense 4 1 1 2 5- 6 4
5. Heerenveen 3 0 1 2 1- 4 1

COMENTARII

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.