Trei puncte mari pentru FC Brașov

0 62

FC Brașov s-a impus în deplasare, cu CSA Steaua București, în etapa a 15-a din Liga a doua de fotbal, scor 1-0. Singura reușită a partidei a fost semnată de Adrian Chică-Roșă, în minutul 67, după un șut de la 30 de metri. De altfel, partea secundă a meciului a fost mult mai spectaculoasă, decât prima repriză, disputată într-un ritm anost. În a doua repriză, Angelov a încercat o execuție pretențioasă din centrul careului, iar mingea a trecut pe lângă poartă. Replica Stelei a venit imediat prin Adi Popa care a șutat din coltul careului, iar Micu a reținut fără probleme. Același Adi Popa a zguduit bara transversală cu un șut de la 16 metri (48). Cu acest succes, brașoveni acumulează 23 de puncte și urcă pe locul 8 în Liga a doua, la doar două puncte de primul loc ce asigură accederea în play-off.
În ultima etapă din acest an FC Brașov va evolua pe teren propriu contra celor de la Dinamo București, sâmbătă 3 decembrie de la ora 13.15.