Sumudica isi lauda jucatorii

0 125

Marius Sumudica antrenorul echipei FC Brasov, a declarat ca jucatorii sai au dat dovada de caracter in meciul cu FCM Targu Mures si ca rezultatul de egalitate, scor 0-0, a fost unul echitabil.

„Echipa a dat dovada de caracter, iar rezultatul este echitabil. In prima repriza am controlat jocul pana in minutul 35, dupa care gazdele au avut doua ocazii importante. Am avut si noroc in acest meci, insa important este ca am obtinut un punct, care va cantari destul de mult in lupta pentru evitarea retrogradarii. Este al treilea meci consecutiv in care nu primim gol. Felicit jucatorii pentru determinarea cu care au evoluat in acest joc.

Pe Robert Ilyes il felicit pentru longevitate, am jucat cu el in teren si mai poate sa evolueze chiar daca are 37 de ani. Acesta echipa dupa perioada de iarna va arata altfel”, a declarat Marius Sumudica.