Steaua s-a calificat in optimile Cupei Romaniei

0 229

Steaua Bucuresti grupare pregatita de Edy Iordanescu, fiul lui Anghel Iordanescu, s-a calificat cu mari emotii in optimile Cupei Romaniei, dupa ce a invins la limita, scor 1-0, pe Gaz Metan CFR Craiova, o echipa cu care s-a luptat de la egal la egal pe arena Ion Oblemenco.
Singurul gol al meciului a fost marcat de vechiul capitan al Stelei, Banel Nicolita, in repriza secunda.
Steaua a mai avut o bara in prima repriza prin Romeo Surdu. A fost prima victorie din, probabil, scurtul mandat al lui Iordanescu Jr.
Pana la final, jocul a fost destul de echilibrat. Ambele echipe au aratat un joc frumos si spectaculos, cu multe faze de atac bine construite si destule ocazii de a inscrie. Scorul a ramas insa neschimbat pana la utlimul fluier al lui Adrian Comanescu.