Steaua pune frana Rapidului

0 204

Steaua Bucuresti echipa antrenata de Cosmin Olaroiu a invins, in deplasare, cu 3-2, formatia Rapid Bucuresti, in derbiul etapei a 24-a din Liga I.
A fost un meci extraordinar jucat intr-un ritm alert, cu faze care s-au derulat de la o poarta la alta in doar cateva zeci de secunde, intre doua echipe cu pretentii de locul doi, care duce in Liga Campionilor. De aceasta data au avut sorti de izbanda cei care au fost mai pragmatici dar si mai norocosi, adica stelistii, care si-au adjudecat cele trei puncte urcand pe lorul trei al clasamentului Ligii I, acumuland 47 de puncte la doua puncte in urma ocupantei locului doi, CFR Cluj si la 12 puncte de lidera clasamentului Dinamo Bucuresti.

Golurile partidei au fost marcate de Thereau in minutul 21, care a reluat in poarta o minge respinsa in fata de D. Coman, tot dupa un sut al francezului, dupa o lovitura de colt executata de Elton, V. Badea in minutul 59 care a speculat o gafa de proportii a portarului giulestean si Ochirosii in minutul 83, in timp ce pentru giulesteni au reusit sa marcheze in minutul 41 prin I. Ganea care profita de o iesire gresita la ofsaid a apararii steliste, tot dupa o lovitura de colt si de Zicu in minutul 67, care inscrie dupa o lovitura libera si in urma unei foarfeci executate de Sapunaru.