Steaua invinsa la limita de Schalke04

0 134

Steaua Bucuresti grupare pregatita de Ilie Stan, a fost invinsa, joi, in deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), de echipa Schalke 04, intr-o partida contand pentru etapa a cincea a grupei J a Ligii Europa si pastrează sanse de calificare in 16-imile competitiei, unde nemtii si-au asigurat prezenta.

Pentru Schalke 04 au marcat Papadopoulos min. 25 si Raul min. 57, in timp ce pentru Steaua a reusit sa inscrie Rusescu in min. 33.

Grecul Papadopulos a deschis scorul in minutul 25, cand a marcat cu capul din sase metri.

Raul Rusescu a adus egalarea in minutul 33, cu un sut de la aproximativ 14 metri.

n minutul 57, Raul Gonzalez a reuşit primul său gol în actuala ediţie a Ligii Europa, după ce a beneficiat de o greşeală a apărării steliste.

Schalke 04: Unnerstall – Hoger, Matip, Papadopoulos, Fuchs – Jones, Holtby (Moritz min. 78) – Baumjohann (Draxler min. 65), Raul, Jurado – Huntelaar (Marica min. 83). Antrenor: Huub Stevens

Steaua: Tatarusanu – Martinovici, Iliev, Geraldo, Latovlevici (Prepelita min. 68)- Bicfalvi, Bourceanu, Brandan – M. Costea (Rosu min. 88), Rusescu (Nikolici min. 69), Tanase. Antrenor: Ilie Stan