Steaua Bucuresti la un pas de Grupele Ligii Campionilor

0 245

?Steaua Bucuresti echipa pregatita de Gheorghe Hagi, s-a calificat in turul III preliminar al Ligii Campionilor, dupa ce a invins cu 2-1 (1-1),?in masa a doua a turului II preliminar, gruparea poloneza?Zaglebie Lubin.

Toata lumea era fericita la finalul partidei, atat jucatori, antrenori cat si suporteri sau conducatori. Steaua mai are doar un?hop numit Bate Borisov, campiona Belarusului, pentru a se califica a?doua oara consecutiv in grupele Ligii Campionilor.
?

„Suntem fericiti, ne-am calificat si cu asta basta”, a declarat patronul din Ghencea, la finalul partidei dintre Steaua si Zaglebie, incheiata cu scorul 2-1. Gigi Becali a tinut sa sublinieze ca si Zapata si Zaharia si-au scos banii.
Pentru ros-albastri au
inscris Nicolita in minutl 38, din lovitura libera si?Zaharia in minutul 85, pentru?oaspeti?reusind sa deschida scorul?Stasiak in minutul 30.

„Lui Borcea cred ca deja i-am bagat cutitul in rana prin calificare, dar nu vreau sa-l rasucesc. Cred ca s-a lecuit. Credeti ca n-a spart el televizorul?! Daca n-a spart Borcea televizorul, eu imi tai capul. Ma rog, ceva de prin casa, dar suta la suta ceva a spart. La golul polonezilor, iar a spart un televizor”, a spus Becali, care la plecarea de la stadion a fost aplaudat de suporteri.