Steaua Bucuresti a pierdut doua puncte la malul marii

0 240

Steaua Bucuresti echipa pregatitat de Cosmin Olaroiu, a remizat scor 1-1 (0-0), sambata seara, in compania formatiei Farul Constanta, grupare pregatita de Basarab Panduru. Meciul a contat pentru etapa a XXII-a a Ligii I.

Golurile partidei au fost marcate de Vali Badea in minutul 49 pentru Steaua, in timp ce pentru constanteni a egalat Tilinca in minutul 53. In urma acestui rezultat Steaua a coborat pe locul patru in clasament in urma formatiilor Rapid Bucuresti si CFR Cluj.
Pentru acest meci Basarab Panduru a aliniat urmatorul unsprezece: Adrian Vlas, Razvan Farmache, Ion Barbu, Cristian Schiopu, Ben Teekloh, Adrian Senin, Dinu Todoran, Marius Nae, Florin Maxim, Iulian Apostol, Mihai Gurita.

De partea cealalta Cosmin Olaroiu a introdus pe teren urmatorii jucatori: Andrey Nazario Afonso, Dorin Goian, Mirel Radoi, Klemi Saban, Gabriel Bostina, Banel Nicolita, Florin Lovin, Sorin Paraschiv, Gigel Coman, Valentin Badea, Victoras Iacob.