Steaua a reusit doar un egal la Cluj

0 226

Steaua Bucuresti echipa pregatita de Gheorghe Hagi, a reusit sa plece duminica seara cu un punct de la Cluj, in cel mai interesant meci al etapei a 4-a din cadrul Ligii 1. Zapata a aparat un penalty acordat gazdelor si a oprit mai multe actiuni de poarta pe final de meci, fiind eroul Stelei in aceasta partida. Clujul a jucat din minutul 12 in superioritate numerica.

Fara Plesan, accidentat grav insa din minutul 4, si Dorin Goian, eliminat in minutul 11 pentru fault in postura de ultim aparator, Steaua a mizat pe pastrarea unui 0-0 si jocul la greseala adversarului.
Cu om in plus aproape intreg meciul, CFR Cluj a evoluat cel putin la fel de slab ca in meciul cu Anorthosis Famagusta si nu a reusit sa puna in pericol poarta adversa, lucru demonstrat si de frustrarea care in final a adus sase cartonase galbene in tabara clujeana.
Singura faza demna de notat s-a inregistrat spre finalul jocului cand Nesu a faultat in propriul careu dar Trica a executat slab penaltiul, remarcandu-l pe portarul Rufay Zapata
CFR Cluj – Steaua s-a incheiat la egalitate, 0-0, iar reprezentantii celor doua echipe au dat vina la final pe arbitrii dar si pe oboseala acumulata de fotbalisti dupa meciurile din cupele europene.