Steaua a invins pe FCM Tg Mures

0 200

Formatia Steaua Bucuresti a invins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa FCM Targu Mures, intr-un meci din etapa a XXXIII-a, penultima a Ligii I.
Unicul gol al partidei a fost marcat de Nicolae Dica, in minutul 25, dintr-un penalti acordat pentru un fault la Szekely.
Steaua a ramas in inferioritate numerica, in minutul 80, cand a fost eliminat Matinovici.

Steaua: 12. Tatarusanu – 3. Emeghara, 6. Gardos, 4. Iliev (18. Martinovici min. 63), 14. Latovlevici – 7. Szekely (24. Surdu min. 63), 5. Brandan (26. Bicfalvi min. 77), 8. RăduÅ£, 16. Nicolita – 20. Dica, 17. Bilasco. Antrenor: Gabriel Caramarin.

FCM Targu Mures: 22. Balauru – 15. L. Rus, 33. Bruno Fernandes, 17. Iencsi, 24. Szilagyi – 90. Issa Ba (4. Cordos min. 90) – 25. Vagner (20. Raduta min. 70), 83. Vasilache, 19. Fl. Dan – 80. D. Zaharia (10. Didi min. 46), 21. Astafei. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau.