,,Lupii”, de nerecunoscut : două înfrângeri cu CSM Galați!

0 174

Corona Brașov Wolves a pierdut două meciuri cu CSM Galați, în cadrul Campionatului Național. După ce în urmă cu puține zile, echipa Brașovului s-a impus la Miercurea Ciuc, nimeni nu s-ar fi așteptat ca ,,lupii”să capoteze la Galați, cu atât mai puțin, de două ori! În ambele meciuri, scorul a fost 4-2. În prima partidă, brașovenii au punctat primii, prin Peter Balasz. Până la prima pauză însă, gălățenii au egalat, iar în repriza a doua s-au desprins la 3-1. Corona a marcat pentru 3-2, cu 3 minute înainte de final, apoi antrenorii au scos portarul, încercând să forțeze egalarea, dar gazdele au închis tabela, la 4-2, în ultimele secunde, cu o reușită în poarta goală. Cel de-al doilea meci a avut o altfel de desfășurare. Galați a condus cu 3-0, dar Corona a revenit, strângând scorul, 2-3, prin golurile marcate de Zagidulin și Labrecque. Apoi, CSM Galați a mai înscris un gol, câștigând cu 4-2!

Pentru Corona Brașov urmează luni și marți, pe Patinoarul Olimpic Brașov, două dueluri cu Sportul Studențesc, tot în campionatul intern.