O nouă contraperformanţă a Simonei Halep s-a consumat în această dimineaţă, când jucătoarea noastră a părăsit Turneul Campioanelor de la Singapore. Meciul decisiv din Grupa Roşie, s-a disputat între Simona Halep şi Agnieszka Radwanska. A fost o partidă cu multe greşeli din partea Simonei, depăşită de adversara sa foarte tenace, care s-a apărat formidabil şi a plasat mingi fabuloase, în colţurile terenului. De remarcat că în primul set, jucătoarea noastră a salvat o minge de set, egalând la 5, după care, în tie break a avut 5-1, dar, adversara ei a câştigat şase puncte consecutiv şi a pierdut setul incredibil, 6-7. Acest lucru şi-a pus amprenta decisiv asupra meciului, iar Simona, incapabilă să treacă peste acest episod, a cedat clar în setul secund, cu 1-6! Aşa s-a scris istoria acestei partide, la capătul căreia, Simona Halep a ieşit cu capul plecat de pe teren!