Simona Halep, oprită de ploaie, la Cincinnati

0 137

Meciul dintre Simona Halep şi Ajla Tomljanovic (Australia) a fost oprit de ploaie, la scorul de 4-3 şi 30-15 pentru jucătoarea noastră, în turul secund al turneului de la Cincinnati! Simona Halep conducea, pe serviciul adversarei cu 30-15, în al 8-lea game al setului decisiv, se afla pe val și se poate spune că oprirea partidei a dezavantajat-o…Până atunci, jucătoarea noastră a demonstrat și lucruri bune dar a avut și sincope în joc, așa cum s-a întâmplat, îndeosebi, în primul set al confruntării. Jucătoarea noastră a avut și o cădere bruscă, la începutul setului trei. A făcut două duble greşeli în acelaşi game, iar Tomljanovic s-a desprins la 3-0, cu dublu-break. Halep a cerut intervenţia medicului, după ce a simţit dureri la spate, iar îngrijirile medicale au fost oferite la vestiar. Apoi, totul a revenit la normal și Simona și-a intrat în ritm, recuperând terenul pierdut…
Cel mai probabil, meciul va fi reluat în această seară, în jurul orei 18,00, ora României
Vestea bună pentru Halep este că două dintre jucătoarele de top, au părăsit întrecerile de la Cincinnati! Este vorba despre Caroline Wozniacki, daneza abandonând în partida cu Kiki Bertens, din cauza problemelor medicale, după ce a pierdut primul set cu 6-4 și de campioana de anul trecut, Garbine Muguruza, eliminată de către Lesia Tsurenko, cu 2-6, 6-4, 6-4!