Simona Halep dă peste Serena, la Indian Wells

0 410

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală la Indian Wells, după un meci care a durat numai 46 de minute, contra Barborei Strycova (Cehia), jucătoare care a abandonat, în debutul setului al doilea, din cauza unor probleme de sănătate. Halep conducea, în momentul retragerii adversarei sale, cu 6-3, 1-0. ,,A fost un start bun pentru mine, am câştigat primul set. Am jucat două meciuri pe vreme friguroasă, iar acum condiţiile s-au schimbat, e cald. Mi-am ajustat jocul la condiţiile meteo. Am căutat să fac mai puţine greşeli şi să ţin mingea în teren. Serena este cea mai buna jucătoare din lume. Voi intra pe teren şi voi lupta contra ei„, a declarat Halep.

Halep joacă în sferturi, astăzi, de la ora 19,00, cu lidera mondială, Serena Williams, care a trecut uşor, de Katerina Bondarenko, 6-2, 6-2.