Si-a laudat jucatorii

0 208

Gigi Becali omul cu banii de la Steaua Bucuresti, a tinut sa isi laude cativa jucatori, care i s-au parut lui ca ar face onoare gruparii din Ghencea.
El i-a laudat pe jucatorii Mihai Radut si Cristian Tanase dupa victoria, cu scorul de 3-1, din meciul cu Gloria Bistrita, precizand ca acesti doi fotbalisti vor fi viitorul gruparii din Bulevardul Ghencea.
Vreau sa il laud pe Radut, este un fotbalist de mare clasa, si Tanase la fel. Ei vor fi viitorul Stelei”, a spus Becali.

La finalul partidei cu Gloria, Becali a fost intampinat de suporteri in fata tribunei oficiale cu aplauze. Gigi Becali le-a strigat fanilor: „Cupa si locul doi sunt de ajuns anul asta”, iar din randul suporterilor s-au auzit voci care i-au cerut finantatorului sa nu plece de la Steaua.

Formatia Steaua Bucuresti a invins, duminica, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (2-1), echipa Gloria Bistrita, intr-un meci din etapa a XXX-a a Ligii I.
Golurile invingatorilor au fost marcate de Onofras min. 24 si Dica in minutele 43 si 51. Pentru Gloria Bistrita a inscris Balba, in minutul 26.