Sepsi a ratat șansa să ajungă pe primul loc în Liga I!

0 206
Exif_JPEG_420

Etapa a 9-a din Liga I Betano de fotbal a început vineri, 21 septembrie, cu meciul de pe stadionul „Municipal” din Sfântu Gheorghe, unde echipa locală Sepsi OSK a smuls, in extremis, un scor egal, 1-1, cu mult mai slab cotata FC Voluntari. Meciul a fost anost, mai ales în prima repriză, când au predominat clinciurile și intrările dure. Voluntari avea doar șansa victoriei, pentru a scăpa de ultimul loc, astfel încât a jucat pragmatic și a deschis scorul în min. 28, când a înscris Geoffrey Malfleury. Mult timp apoi, scorul a rămas neschimbat, pentru ca, în al treilea minut al prelungirilor, când lumea din tribune pleca, un alt francez, valorosul Ibrahima Tandia, să marcheze și să evite umilința echipei sale! Scor final : 1-1, dar Sepsi ratează prezența, fie și ea temporară pe primul loc!
Într-un alt meci, disputat vineri : CSM Politehnica Iaşi – Dinamo Bucureşti 1-0. Pe primul loc în clasament se menține FCSB (cu 15 puncte), urmată de Sepsi (tot cu 15 puncte) și Astra Giurgiu (cu 14 puncte).