Scor fluviu pe stadionul Silviu Ploiesteanu

0 210

Formatia FC Brasov antrenata de Ravvan Lucescu, a reusit sa se impuna, sambata, intr-un meci contand pentru etapa a 6-a a Ligii a II-a, Seria I, in fata gruparii Dunarea Galati, cu scorul de 6-0. In urma acestui rezultat „galben-negrii”, ocupa primul loc in clasamentul seriei, cu 16 puncte.
Golurile formatiei brasovene au fost marcate de Senin in minutele 11 din penalty si inminutul 27, Hadnagy in minutl 20-penalty, 57, 73, Sburlea min. 60.
Se pare ca Razvan Lucescu si-a luat rolul in serios, dorind neaparat promovarea in Liga I in sezonul urmator. Dupa disputarea primelor sase etape, FC Brasov este neinvinsa.