Sanse pur teoretice pentru Forex Brasov

0 346

Forex Brasov echipa pregatita de Gabi Stan a pierdut sambata dimineata, meciul jucat in deplasare pe terenul formatiei Sportul Bucuresti, cu scorul de 4-2 (2-1). In urma acestui rezultat sansele de promovare in Liga I ale „padurarilor” sunt pur teoretice.

Meciul pierdut de Forex Brasov a contat pentru etapa a 32-a a Ligii secunde si a fost unul practic decisiv pentru elevii lui Gabi Stan, dar din pacate l-au pierdut. Golurile gazdelor au fost marcate de: Ferfelea in minutul 40, Balan in minutul 45, Curelea in minutul 53 si C. Gheorghe in min. 54, in timp ce pentru Forex au reusit sa isi inscrie numele pe lista marcatorilor I. Popa in minutul 10 si Manea in minutul 73.

In urma acestui rezultat Forex Brasov ocupa pozita a treia in clasament cu 53 de puncte la trei puncte distanta de ocupanta locului doi Gloria Buzau si la cinci puncte de lidera clasamentului Delta Tulcea.