S-au facut de ras !!

0 350

FC Brasov echipa pregatita de Mihai Stoica, a pierdut sambata dimineata, cu scorul de 2-3 (1-1), meciul jucat pe teren propriu in compania formatiei Delta Tulcea, intr-o partida contand pentru etapa a 30-a a Ligii secunde de fotbal.

Putinii spectatori prezenti la meci i-au fluierat pe „stegari” la finalul partidei, unii dintre cei prezenti in tribune, strigand ca nu au valoare de Liga I si ca ar mai trebui sa ramana vreo trei sezoane in B. Daca inaintea partidei existau sanse minime ca in cazul unei victorii, FC Brasov sa fi revenit pe unul din locurile fruntase ale clasamentului, la terminarea acestui meci, practic sansele unei promovari sunt ca si inexistente. Meciul s-a disputat pe un teren excelent si o vreme buna pentru fotbal, dar nu in aceasi forma putem spune ca au fost si jucatorii pregatiti de Mihai Stoica. S-au vazut lacune foarte mari in aparare acolo unde nu exista o coordonare intre jucatori, si nici linia de mijloc nu face fata unei solicitari continue. Golurile „galben-negrilor” au fost marcate de argentinianul Diaz in minutele 30 si 90+3, in timp ce pentru oaspeti au reusit sa marcheze Coconasu in minutul 27, Tulcea in minutul 60 si Caju in minutul 70.

La sfarsitul partidei presedintele formatiei brasovene, Dinu Gheorghe, a afirmat: „Asta este mai sunt cateva etape si ne jucam sansa. Nici nu stiu ce sa mai zic dupa un astfel de rezultat”.