S-a definitivat lista cu sportivii romani care vor fi prezenti la Brasov

S-a definitivat lista cu sportivii romani care vor fi prezenti la Brasov

0 125
La sfarsitul saptamanii trecute au fost stabiliti sportivii care vor reprezenta Romania la Festivalul Olimpic al Tineretului European, care sa va disputa la Brasov, la disciplinele biatlon, schi alpin, schi fond, sarituri si snowboard. Sportivii pentru patinaj si hochei vor fi anuntati zilele urmatoare.
Nume – vâasta – club sportiv
Biatlon
  1. Buzas Dorottya –  1995 – CSS Miercurea Ciuc
  2. Craciun Richard – 1995 – CSS Miercurea Ciuc
  3. Demeter Raul Andrei – 1995 – CSS Baia Sprie
  4. Focze Bernadette – 1995 – CSS Miercurea Ciuc
  5. Gego Hunor – 1996 – CSS Miercurea Ciuc
  6. Kristo Norbert – 1996 – CSS Miercurea Ciuc
  7. Racz Renata – 1996 – CSS Miercurea Ciuc
  8. Valean Andreea Oana – 1995 – CSS Baia Sprie
 Schi alpin
  1. Caill Ania Monica – 1995 -CS Caraimanul Busteni
  2. Centiu Mihai Andrei – 1996-  CS Universitar Brasov
  3. Ciocanel Raluca – 1996 – CS Carpati Sinaia
  4. Fratila Robert Renaldo – 1996 – CS Carpati Sinaia
  5. Nicolescu Ioan Alexandru – 1996 -AS Montana Ski Poiana Brasov
  6. Papp Koppany – 1996 – CSS Miercurea Ciuc
 Schi Fond
  1. Bajko Reka – 1996-  CSS Gheorgheni
  2. Capata Daniela Sabinela – 1996-  LPS Bistrita
  3. Cioanca Alin Florin – 1995 – LPS Bistrita
  4. Cojocaru Luca Daniel – 1995 – CSS Sinaia
  5. Pripici Daniel Florin – 1995 – CSS Sinaia
  6. Sara Erszebet Emilia – 1996 – CSS Gheorgheni
  7. Talpas Marius Daniel – 1995 – LPS Bistrita
  8. Vakaria Edit – 1995 – CSS Gheorgheni
Sărituri cu schiurile
  1. Buzescu-Purice Robert – 1997 – CSS Brasovia
  2. Haralambie Daniela – Vasilica – 1997 – CS Sacele
  3. Pîtea Sorin Iulian  – 1997 – CSS Dinamo Râsnov
  4. Tatu Robert Valentin – 1996 – CS Dinamo Centrul Sportiv Brasov
  5. Torok Eduard – 1997 – CSS Dinamo Râsnov
  6. Trîmbitas Raluca Madalina – 1996 – CSS Brasovia
Snowboard
  1. Almasi Peter – 1997 -CS Triple S Predeal
  2. Chereches Luana – 1996-  CS Crazy Bike Sibiu
  3. Ungureanu Ionut Daniel – 1997 –  CS Triple S Predeal
Cristinel Stavaru

COMENTARII

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.