Selecţionata divizionară de fotbal a României a învins formaţia Beroe Stara Zagora, din Bulgaria, cu 2-1, în această seară, la încheierea cantonamentului din Turcia. Bulgarii au deschis scorul prin Delev, în min. 31, dar Alibec a restabilit egalitatea, 4 minute mai tarziu. Lansat în adâncime, la limita offside-ului, atacantul de la Astra Giurgiu a pătruns spre poartă şi a finalizat cu un şut spectaculos, în colţul lung. Ioan Hora a adus victoria României în repriza a doua, când a reluat cu un şut din apropiere, recentrarea lui Adrian Ropotan. România încheie turneul amical din Antalya cu trei victorii, din tot atâtea partide: 5-1 cu Torpedo Kutaisi, 1-0 cu Zimbru Chişinau si 2-1 cu Beroe.

România: Alexandru Buzbuchi — Gabriel Enache, Valerică Găman, Cristian Săpunaru (căpitan), Bogdan Vătăjelu — Alexandru Mateiu (Dragoș Nedelcu,min. 61), Adrian Ropotan ( Ionuț Nedelcearu, min.80) —Andrei Ivan ( Dorin Rotariu, min.46), Mihai Răduț ( Ioan Hora, min.46), Adrian Păun (Florin Tănase, min.46) —Denis Alibec ( Romario Benzar, min.61)