Rapidul s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei

0 225

Rapid Bucuresti echipa pregatita de Razvan Lucescu a reusit sa se califice in semifinalele Cupei Romaniei, dupa ce a invins cu scorul de 2-0 (0-0, 0-0) in prelungiri formatia FC Arges, la care antrenor-jucator este Dorinel Munteanu.

Meciul s-a desfasurat sub semnul echilibrului timp de 100 de minute, giulestenii reusind sa marcheze prin Zicu in minutul 101 si I. Ganea in minutul 105, care a reusit sa marcheze la primul sau meci pentru echipa lui Razvan Lucescu.
Practic golurile Rapidului au venit imediat dupa ce veteranul formatiei din Trivale, Dorinel Munteanu a parasit terenul in minutul 98.
„Nu stiu daca iesirea mea a fost cauza primului gol, dar e nepermis sa primesti gol dupa o faza fixa, mai ales in acel minut. Numai echipele naive patesc asa. Obiectivul nostru principal ramane salvarea de la retrogradare”, a declarat Dorinel Munteanu la sfarsitul partidei.