Rapidul castiga in fata Bistritei

0 258

Formatia Rapid Bucuresti a reusit sa invinga pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa Gloria Bistrita, intr-un meci din etapa a V-a a Ligii I.
Ambele goluri ale giulestenilor au fost marcate de Ovidiu Herea.
Scorul a fost deschis in minutul 45+2, din penalti, arbitrul Marius Avram dictand lovitura de la 11 metri dupa ce Frasinescu l-a impins in propriul careu pe Marcos Antonio.
Cel de-al doilea gol l-a avut drept protagonist pe acelasi Ovidiu Herea, care in minutul 90+1, a prins un sut la coltul lung de la aproximativ 14 metri, dupa o pasã de pe partea dreapta de la Spadacio.
In minutul 76, sauporterii din galeria Rapidului au aruncat cu diverse obiecte in interiorul careului echipei Gloria Bistrita, unul dintre acestea fiind predat de Valentin Nastase arbitrului Marius Avram. In urma acestor incidente, centralul a intrerupt pentru 30 de secunde jocul, pana cand suporterii au fost calmati de catre jucãtorii rapidisti.