Rapidul a pierdut in fata Sahtiorului

0 327

Formaþia ucraineana Sahtior Donetk, antrenata de Mircea Lucescu, a castigat cu scorul de 2-1 (0-1), meciul amical cu Rapid, sustinut, sambata, pe stadionul Giulesti – Valentin Stanescu.
Cesinha a marcat pentru Rapid in minutul 45, iar Kucher a restabilit egalitatea in minutul 47. Willian a adus victoria Sahtiorului printr-un gol marcat in minutul 60.
Rapid: Bornescu (Coman min. 46) – Rui Duarte, Marcos Antonio, Glauber (Mardare min. 70), Ezequias – S. Frunza (Dobroiu min. 46), Spadacio, Grigorie (Candido min. 62), Grigore, Cesinha (Raduta min. 46) – Cassio (Al.Coman min. 73). Antrenor: Marius Sumudica
Sahtior: Khudhamov (Tetenko min. 70) – Iscenko, Chizov, Kucher, Sevciuk (Oleynik min. 90) – Alex, Jadson (Churko min. 85), Gai (Oparin min. 79), Willian – Adriano, Marcelo Moreno (Iurcenko min. 82). Antrenor: Mircea Lucescu.