Rapidul a invins campioana

0 241

Rapid Bucuresti grupare antrenata de Marius Sumudica, a reusit sa treaca, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (0-0), de formatia CFR Cluj, intr-un meci contand pentru etapa a 7-a a Ligii I si in care campioana Romaniei a evoluat in noua jucatori din minutul 64, dupa eliminarile lui Emmanuel Kone si Bastos.
Golurile giulestenilor au fost marcate de Cassio, care a punctat in minutele 58 si 90+1.
Atacantul Cassio a marcat primul sau gol la Rapid printr-o lovitura de cap din apropierea careului mic, dupa o centrare a lui Spadacio, in timp ce al doilea gol, l-a marcat printr-un sut din apropierea portii goale, mijlocasul Costin Lazar fiind cel care i-a pasat excelent atacantului rapidist.