Programul Cupei UEFA

Programul Cupei UEFA

0 76

Vineri a avut loc la Nyon (Elvetia), pe langa tragerea la sorti a primelor doua tururi preliminarii din Liga Campionilor, si stabilirea tabloului primului tur preliminar din Cupa UEFA, a doua competitie din Europa.

Cupa UEFA:
Hajduk Split (Croatia) – Buducnost Podgorica (Muntenegru)
Rudar Pljevlja (Muntenegru) – Omonia Nicosia (Cipru)
Slaven Koprivnica (Croatia) – KS Teuta (Albania)
FK Bezanija (Serbia) – KS Besa (Albania)
Sliema Wanderers (Malta) – Litex Loveci (Bulgaria)
FK Vojvodina (Serbia) – Hibernians FC (Malta)
Maccabi Tel Aviv (Israel) – FC Santa Coloma (Andorra)
Siroki Brijeg (Bosnia) – FC Koper (Slovenia)
Vardar Skopje (Macedonia) – Anorthosis Famagusta (Cipru)
ND Gorica (Slovenia) – FK Rabotnicki (Macedonia)
Partizan Belgrad (Serbia) – NK Zrinjski (Bosnia)
Zlate Moravce (Slovacia) – FC Alma Ata (Kazahstan)
MTK Budapesta (Ungaria) – Mika Astarak (Armenia)
Groclin Grodzisk (Polonia) – MKT Araz (Azerbaidjan)
GKS Belchatow (Polonia) – Ameri Tbilisi (Georgia)
Artmedia Petrzalka (Slovacia) – Zimbru Chisinau (Moldova)
Young Boys Berna (Elvetia) – FC Banant (Armenia)
Nistru Otaci (Moldova) – Honved Budapesta (Ungaria)
SV Ried (Austria) – Neftci Baku (Azerbaidjan)
FC Vaduz (Liechtenstein) – Dinamo Tbilisi (Georgia)
FK Aktobe (Kazahstan) – SV Mattersburg (Austria)
B36 Torshavn (Feroe) – Ekranas Kaunas (Lituania)
Drogheda United (Irlanda) – SP Libertas (San Marino)
Haka Valkeakoski (Finlanda) – Rhyl FC (Tara Galilor)
Carmarthen Town (Tara Galilor) – Brann Bergen (Norvegia)
Flora Tallinn (Estonia) – Valerenga IF (Norvegia)
EB/Streymur (Feroe) – MyPa 47 (Finlanda)
Dungannon Swifts (Irlanda de Nord) – FK Suduva (Lituania)
Kaerjeng 97 (Luxemburg) – Lillestrom (Norvegia)
Metalurgs Liepajas (Estonia) – Dinamo Brest (Belarus)
Helsingborgs IF (Suedia) – Trans Narva (Estonia)
Midtjylland (Danemarca) – Keflavik (Islanda)
KR Reykjavik (Islanda) – Hacken (Suedia)
St.Patrick’s Athletic (Irlanda) – Odense BK (Danemarca)
HJK Helsinki (Finlanda) – Etzella Ettelbruck (Luxemburg)
Glentoran Belfast (Irlanda de Nord) – AIK Solna (Suedia)
Skonto Riga (Letonia) – Dinamo Minsk (Belarus).

Partidele tur vor avea loc la 13 iulie, returul fiind programat la 27 iulie.

COMENTARII

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.