Primul amical castigat de Forex Brasov

0 275

Forex Brasov a reusit sa castige cu scorul de 2-0 meciul amical jucat impotriva unei formatii combinate cu jucatori de la Ghimbav si Breaza. Partida s-a desfasurat pe perioada a trei reprize a cate 30 de minute fiecare.

Acesta a fost si primul meci castigat sub conducerea noului antrenor Alexandru Pelici, care a semnat un contract pe doua sezoane cu gruparea brasoveana. Golurile „padurarilor” au fost marcate de Rada si Martinescu, doi jucatori de perspectiva ai Forexului.

Alexandru Pelici a inceput partida in urmatoarea componenta: Tufisi – Forika, Apostol, Seran – Burlacu, Pintea, Baisanu, Campeanu – Marcu, Martinescu, Popa. Pe parcursul partidei Pelici i-a introdus pe teren pe toti jucatorii pe care i-a avut la dispozitie dorind sa ii vada pe toti la lucru si sa fie sigur ca cei care vor ramane la echipa vor fi cei mai in forma.