Polo : Corona Sportul Studenţesc, debut cu stângul în semifinala campionatului Superligii...

Polo : Corona Sportul Studenţesc, debut cu stângul în semifinala campionatului Superligii Naţionale

0 171

Corona Sportul Studenţesc a pierdut primul meci din semifinala Superligii Naţionale de polo, cu CSM Oradea, scor 3-5. În prima confruntare de la Braşov, gazdele au început foarte bine, cu două goluri marcate în primele minute, de Ivovic şi Creţu. Oaspeţii au refăcut diferenţa în sfertul doi şi în sfertul trei au preluat controlul meciului. Braşovenii au mai punctat odată în ultimul act prin Vlăsceanu, dar Oradea nu a avut emoţii pe final şi a reuşit prima victorie din seria de maximum cinci partide. Sâmbătă, 20 aprilie, de la ora 12.00, se va disputa al doilea meci, tot în Bazinul Olimpic Braşov.