Polo : Corona Sportul Studențesc a pierdut și al doilea meci din...

Polo : Corona Sportul Studențesc a pierdut și al doilea meci din semifinalele Superligii Naționale, cu CSM Digi Oradea

0 185

Corona Sportul Studențesc a pierdut și al doilea meci al seriei semifinale, din cadrul campionatului Superligii Naționale de polo, pe care o dispută cu CSM Digi Oradea. Al doilea meci, disputat la Brașov, s-a încheiat cu victoria orădenilor, scor 8-7 (2-2, 0-0, 2-2, 3-4). Ca și în meciul de vineri disputat tot la Brașov și pierdut, cu 3-5, echipa Corona Sportul Studențesc a condus, cu 2-0, însă a fost egalată chiar la finalul primului sfert al meciului. A urmat un sfert fără goluri, după care cele două echipe au marcat mai multe goluri, în ultimele două sferturi ale meciului. Corona Sportul Studențesc a ratat mult și a comis destule greșeli neforțate, speculate prompt de bihoreni.

Cu acest succes, echipa din Oradea se îndreaptă spre adjudecarea semifinalei, care se dispută în maxim 5 confruntări. Scorul este acum 2-0 pentru Oradea, care mai are nevoie de un succes pentru a închide seria.

Următoarele două confruntări se vor disputa la Oradea.