Olimpic Zărnești ia startul în barajul de promovare în Liga a treia

0 272

Câştigătoarele celor 42 de Liga a 4-a vor lua startul, la sfârșitul acestei săptămâni, în meciurile de baraj pentru promovarea în Liga 3.

Meciurile de baraj pentru promovarea în Liga 3 vor avea loc în două manșe, sâmbătă, 15 iunie, de la ora 18:00, şi sâmbătă următoare, pe 22 iunie, de la ora 17:30. În situaţia în care, după disputarea celor două jocuri de baraj, egalitatea se menţine (la puncte şi golaveraj), golurile marcate în deplasare contează dublu şi se declară câştigătoare echipa cu cel mai bun golaveraj. Dacă şi în aceste condiţii egalitatea persistă, jocul retur se va prelungi cu două reprize a câte 15 minute. În cazul în care egalitatea se menţine şi după reprizele de prelungire, echipa câştigătoare va fi desemnată în urma executării loviturilor de departajare.

Campioana județului Brașov, Olimpic Zărnești, se va duela, pentru promovarea în Liga a treia, cu echipa campioană a județului Covasna.