O victorie de șase puncte : Corona Brașov Wolves – ACS Gheorghieni...

O victorie de șase puncte : Corona Brașov Wolves – ACS Gheorghieni 1-0

0 209

Meciul de hochei, dintre Corona Brașov Wolves și ACS Gheorgheni, disputat pe gheața Patinoarului Olimpic Brașov, a fost foarte dinamic, spectaculos, jucătorii ambelor echipe au patinat mult și fazele au alternat la ambele porți. După un început echilibrat, “lupii” au deschis scorul spre finalul primei reprize, când Matyas Biro a înscris din apropiere : 1-0, în min.17. În continuare, partida a abundant în faze spectacol, ritmul a fost unul susținut dar cei doi portari au prins o zi mare și au intervenit cu promptitudine. Până la final, nu s-a mai înscris, chiar dacă oaspeții au scos portarul, în ultimul minut, forțând egalarea. Scor 1-0 și 3 puncte importante intra în contul echipei brașovene, atât în clasamentul Erste Liga cât și în cel al Campionatului Național.
Următorul meci acasă pentru echipa Brașovului, va fi în 12 octombrie, de la ora 18.30, în compania echipei maghiare DAB.