O verificare utilă a echipei naționale de fotbal și un scor de...

O verificare utilă a echipei naționale de fotbal și un scor de hochei: România – Belarus 5-3

0 159

Echipa de fotbal a României a învins Belarus, cu 5-3, într-o partidă de verificare, disputată la Ploiești. A fost ultimul meci înaintea partidelor cu Norvegia și Irlanda de Nord din Liga Națiunilor. La pauză, tricolorii conduceau cu 4-0 prin golurile marcate de Mitrea (min.11), R. Marin (min. 20), Nedelcearu (min. 32) și Pușcaș (min. 45). Imediat după pauză, Ionuț Nedelcearu a relizat dubla (min.55), după care cei din Belarus au punctat de trei ori. Pentru tricolori urmează două meciuri în Liga Națiunilor: cu Norvegia, pe 15 noiembrie, de la ora 21:45, pe Arena Națională, și cu Irlanda de Nord, în deplasare, pe 18 noiembrie, de la ora 21:45.

România: 16. Lazar – 5. Nedelcearu, 4. Mitrea, 3. Toșca (6. Cristea, 45) – 13. Mogoș (2. V. Crețu, 69), 18. Marin (Cpt.) (17. Bicfalvi, 69), 8. Nistor, 11. C. Ganea – 20. Man (23. Băluță, 57), 9. Pușcaș (7. Alibec, 57), 19. Tănase (10. Maxim, 57).
Selecționer: Mirel Rădoi

Belarus:16. Chichkan – 2. Pechenin, 4. Naumov (15. Yuzepchukh, 45), 5. Polyakov, 21. Bordachev – 9. Ebong (22. Stasevich, 62), 18. Maevski (Cpt.) (14. Yablonski, 62), 8. Khachaturyan, 10. Bakhar – 23. Kendysh, 7. Laptev (11. Skavysh, 62).
Selecționer: Mikhail Markhel