Ne-au batut norvegiencele

0 246

Dupa ce au efectuat un stagiu de pregatire fizica in Turcia, componentele primei reprezentative de handbal feminin a Romaniei, s-au deplasat in Norvegia pentru o dubla intalnire cu actuala campioana europeana.

Primul joc a avut loc miercuri seara la Bodø si s-a incheiat cu victoria gazdelor. Prima repriza a fost una echilibrata in care ambele formatii au condus pe tabela de marcaj, iar la pauza scorul a fost 13-13.

In debutul partii secunde, Romania apasa mai tare pe acceleratie si se distanteaza chiar si la 4 goluri. Apoi insa, si datorita schimbarilor efectuate de Gheorghe Tadici, Norvegia a reusit revenirea si chiar a preluat conducerea, invingand nationala noastra cu 30-26.