Mourinho este mandru de jucatori, suporteri dar si de el

0 193

Realul lui Mourinho a reusit sa invinga Barcelona lui Guardiola, cu scorul de 1-0, portughezul declarand ca este mandru de jucatorii sai, de suporteri, dar si de el.

„A fost un meci echilibrat. Noi am dominat prima repriza, iar ei au fost mai buni in cea de-a doua. In prelungiri ne-am regrupat, desi jucatorii au fost obositi din punct de vedere fizic si mental. Pentru mine a fost un mare meci si sa castig trofee este intotdeauna un lucru bun.
Ne-am facut bine treaba in acest meci. Sunt mandru de jucatorii mei, de suporteri si de mine, pentru ca am castigat patru Cupe nationale in patru tari diferite. Trofeul este pentru mine si pentru toata lumea. Ce va fi in Liga Campionilor nu va avea nimic in comun cu ce s-a intamplat in aceasta seara”, a spus Mourinho.

Formatia Real Madrid a invins, cu scorul de 1-0 dupa prelungiri, echipa FC Barcelona, miercuri, pe stadionul Mestalla din Valencia, si a castigat Cupa Regelui pentru a 18-a oara in istorie si pentru prima oara din 1993. Unicul gol al meciului a fost marcat de Cristian Ronaldo, in minutul 102.