Meci nebun in Giulesti

0 134

Rapid Bucuresti a reusit sa invinga pe teren propriu, cu scorul de 5-3 (1-2), formatia Gaz Metan Medias, intr-un meci din etapa a XIV-a a Ligii 1.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Pancu min. 38, si min. 90+3, Herea min 44 (penalty) si Teixeira min. 60, min. 83. Pentru Gaz Metan Medias au inscris Bud min. 8 si Bawab min. 13, min. 81 (penalty).

0-1: Bud inscrie din 10 metri, in urma unei pase de la Parvulescu;

0-2: Mingea trimisa cu capul de Bud loveste bara si revine la Bawab, care inscrie;

1-2: Herea ii centreaza lui Pancu, acesta preia balonul si inscrie din foarfeca laterala de la aproximativ 15 metri;

2-2: Centralul Istvan Kovacs acorda penalty pentru Rapid dupa ce Ciuca il loveÅŸte cu piciorul in cap de Surdu. Ciuca este eliminat, iar lovitura de la 11 metri este transformata de Herea;

3-2: Surdu centreaza din partea stanga, iar Teixeira reia in poarta, din intoarcere, de la aproximativ 8 metri;

3-3: Istvan Kovacs acorda penalty si pentru Gaz Metan Medias, dupa un fault al lui Bozovici asupra lui Avram, lovitura fiind transformata de Bawab, iar jucatorul rapidist fiind eliminat;

4-3: Teixeira a inscris din nou pentru Rapid, cu o lovitura cu capul dupa o centrare a lui Pancu;

5-3: In ultimul minut de prelungiri, Pancu inscrie cu un lob peste portarul Vatca, de la aproximativ 40 de metri.