Manchester United s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Angliei

0 244

Echipa de fotbal Manchester United, nimeni alta decat lidera la zi a campionatului englez, a reusit sa se califice in sferturile de finala ale Cupei Angliei la fotbal, invingand in deplasare, cu scorul de 3-2 (3-1), formatia Reading, intr-o partida rejucare contand pentru optimile de finala ale competi?iei.

„Diavolii rosii” au avut un inceput extraordinar, reusind sa inscrie toate cele trei goluri in primele sase minute de joc, prin Heinze (min.2), Saha (min.4) si Solskjaer (min.6). Reading a redus din handicap inainte de pauza, prin Kitson (min.23) si a marcat din nou in repriza secund?, prin Lita (min.84), avand chiar ocazia sa egaleze in ultimul minut de joc, cand a expediat mingea in bara.