,,Lupii”sunt conduși cu 2-0, după primele partide din sferturile de finală ale...

,,Lupii”sunt conduși cu 2-0, după primele partide din sferturile de finală ale Erste Liga

0 196

Corona Brașov a început cum nu se putea mai prost faza sferturilor de finală ale Erste Liga la hochei. Echipa Brașovului a pierdut primele două meciuri, contra adversarei sale, SC Miercurea Ciuc. Ambele dispute s-au desfășurat în orașul harghitean și s-au încheiat cu victorii clare ale ciucanilor. Supărător este faptul că formația pregătită de Greg Lindqvist a cedat cu scorul total de 10-1!!. În prima partidă, SC Miercurea ciuc s-a impus cu 3-0, iar în al doilea meci, cu un neverosimil….7-1! Unicul gol al echipei Brașovului în cele două dispute a fost marcat de Tendler.

După aceste umilințe, „lupii” sunt conduși cu 2-0 la general și au șanse minime să se califice în semifinale, chiar dacă seria prevede maxim șapte meciuri.

Următoarele două partide vor avea loc la Patinoarul „Olimpic” din Brașov, luni și marți, de la ora 18.30.