,,Lupii”conduc cu 3-0 în meciul cu Vasas, din sferturile de finală ale...

,,Lupii”conduc cu 3-0 în meciul cu Vasas, din sferturile de finală ale Erste Liga

0 350

Corona Brașov Wolves a obținut o nouă victorie în disputa cu Vasas, din cadrul sferturilor de finală ale Erste Liga la hochei. În meciul 3 al disputei, care s-a desfășurat sâmbătă în Ungaria, echipa brașoveană a trecut clar, cu 3-0, de adversară. Au marcat : Molnar Zs, Gliga și Finucci.

În prima linie a Coronei au fost prezenți : Toke – Carlson, Mc. Fadden, Balazs, Trancă, Valchar.

Cu această victorie, ,, lupii” au deja 3-0 în disputa directă cu Vasas și mai are nevoie de un singur succes, pentru a face pasul spre semifinalele Erste Liga.

Următorul meci se va disputa duminică, 7 martie, tot în Ungaria.