,,Lupii”au jucat modest și au pierdut la scor, acasă!

0 229

Meciul inaugural al „lupilor” pe propria gheață, din actuala ediție Erste Liga, nu a adus rezultatul așteptat de suporteri. Echipa brașoveană a jucat modest, jucătorii, aduși cu surle și trâmbițe la Brașov au făcut, deseori, figurație, părând că mimează hocheiul. De altfel, după a doua pauză, spectatorii, care doreau să vadă altceva, au început să părăsească valuri-valuri tribunele! După o primă repriză fără goluri, oaspeții au fost cei care s-au dezlănțuit în partea a doua, înscriind de patru ori. Evoluția bună a echipei maghiare a continuat și în prima parte a reprizei a treia, când a înscris încă două goluri. Spre finalul meciului, Corona a echilibrat meciul și a redus din handicap în min. 52, prin Tendler. În acest meci, echipa gazdă a fost lipsită de doi jucători, fundașii Cody Carlson și Garrett Clarke, ambii suspendați. Scor final : 1-6 și echipa Brașovului înregistrează o înfrângere supărătoare dar va incerca să se revanșeze față de suporteri, în următorul meci de acasă, duminică, 23 Septembrie, ora 17.00, cu HC Vassas Budapesta.