,,Lupii”, victorie la scor

1 228

După victoria la limită, 1-0, după prelungiri, cu Ferencvaros, Corona Braşov şi-a spulberat a doua adversară, pe care a întâlnit-o la Braşov, după reluarea programului din Erste Liga la hochei : Corona – Dab 8-3 (2-2, 4-1, 2-0). Prima repriză a fost mai echilibrată, oaspeţii conducând de două ori, însă, apoi, pe gheaţă, echipa Braşovului a făcut legea, câştigând la scor. Golurile Coronei Braşov au fost marcate de Klempa (3), P. Balazs (2), Valchar (2) şi Borş. Prima linie a Braşovului : Toke – McFadden, Carlson – Gliga, Klempa, Valchar.

În clasamentul Erste Liga, Corona are 17 puncte, din 7 meciuri jucate. Echipa Braşovului va reveni pe gheaţă marţi, de la ora 18,30, cu un nou meci acasă, de data aceasta în compania echipei Titanok, aflatî pe ultimul loc în clasament, dar care a furnizat luni o surpriză, învingând la Gheorghieni, cu 4-3, după penalty-uri!