,,Lupii”, victorie importantă : 6-3 cu Dunaujvarosi și se vede locul doi,...

,,Lupii”, victorie importantă : 6-3 cu Dunaujvarosi și se vede locul doi, înaintea play-off-ului în Erste Liga

0 149

Corona Brașov și-a încheiat meciurile din faza Masterround a Erste Liga la hochei cu o importantă victorie : 6-3 (3-1, 1-1, 2-1), pe gheața proprie, împotriva echipei maghiare Dunaujvarosi. A fost un meci spectaculos, cu multe faze și goluri și cu o dominare clară a echipei Brașovului, care a început în forță, conducând cu 3-0, după primele 16 minute de joc și anunțând astfel un succes elocvent. Golurile echipei Brașovului au fost marcate de Zsok (2), Gliga, Franko, Peter B și Fowlie.

Cu 15 puncte acumulate în faza Masterround a Erste Liga, echipa brașoveană a terminat pe locul doi în clasament și așteaptă rezultatul meciului SC Miercurea Ciuc – Dunaujvarosi, pentru a afla de pe ce poziție își va alege adversara din prima fază a play-off-ului. Pentru a rămâne pe locul doi în clasament, echipa brașoveană are nevoie de o victorie a echipei din Miercurea Ciuc în meciul mai sus amintit sau, cel mult, un egal, la finalul celor trei reprize.

Primul meci din play-off-ul Erste Liga este programat sâmbătă, 22 februarie.