,,Lupii” și-au desființat adversarii : Corona Brasov – UTE 7-1 (2-1,5-0, 0-0)

0 166

Marcatori pentru Corona : McFadden (min. 06’46”, 15’31”, 36’23”), Fowlie (24’54”), Gliga (25’40”), Trancă (36’41, 38’18”)

Corona Brașov nu a avut probleme în a se impune în fața echipei UTE, într-o partidă desfășurată la Brașov. Gazdele au început în forță înca din prima repriză și au condus cu 2-0, prin dubla lui McFadden. Oaspetii au marcat spre finalul primei reprize, în minutul 19’35”, reușita fiind unica pentru ei în această partidă. A doua repriză a aparținut în totalitate echipei brașovene care a punctat prin Fowlie, Gliga, McFadden și Trancă (2). In repriza a treia nu s-a mai marcat, astfel încat Corona a încheiat meciul cu o victorie cât se poate de clară, 7-1!

Urmatorul meci al „lupilor” va fi tot acasă, cu Titanok, duminică 7 februarie (ora 18,30)!